20 Temmuz 2013 Cumartesi

hobilerimle başım dertte...

Evet iflah olmaz bir hobikoliğim, itiraf ediyorum. Şiş tığ yün keçe kumaş falan derken kendimi kaybediyorum, her gördüğümü yapasım, daha güzelini bulasım, renk renk üretesim var bu aralar. Gerçi hep var bu bende . Çalışırken de vardı şimdi de var ve umarım hep olsun. Çünkü yeni birşeyler yarattıkça, ay bunu ben yaptım duygusu varya, hele bir de beğenildi ve güzel yorumlar aldı ise, işin bütün hazzı bu. Daha tığ da bir iş varken, başka bir şey görüp ay bunun da burasından şöyle yapsam da başlasam derken bir bakıyorum şiş de dolmuş, o arada polymer kil işleri büyük zevkle devam etmekte, e mutlaka baş ucumda bir kitap, bahçe çiçek böcek de severim... 
Ama hayat da böyle güzel. Neyden keyif alıyorsan, iş güç dışında çoluk çocuk dışında, hani derler ya hayat gailesi dışında güzellikler olacak... Kimisi gezip tozmayı sever, kimisi yeyip içmeyi, kimisi de benim gibi güzel olan herşeyi.... :)Taşınma işleri yorucu idi ama herkes için keyifli, hele bir de güzel bahçemiz ve verandamız olunca pek keyiflendik ailecek.Bu da yeni evimizin duvarında yerini aldı.. Annecimle içilen sabah kahvelerini de hobilerimin arasına almalıyım sanırım. 15 gündür yok, özledim. :(

Bakın işte bu da işlerin arasında başladığım bir iş. "Ripple blanket" deniyor. Dalga dalga, hep çok hoşuma giderdi. "Things To Do" listemde idi uzun bir süredir. Kısmet oldu öğrendim, çok da zevkli imiş, çok da güzel bir model . 


 Bir gün yapılışını da anlatacağım ilgilenen olursa.  

Bu iş 4 sıra ilerlemişken başka bir ripple modeli "ocean wave" dedikleri birazcık daha farklısını gördüm, bir de onu denedim ; bu daha keskin zigzaglarla yapılıyor ve renk değişimlerinde arka zincire batılıyor, o yüzden de tam deniz dalgası gibi bir model çıkıyor. Bu daha çok hoşuma gidince , diğeri kenara alındı.. :)


Bu arada bu koltuk benim "knitting corner" ım oldu. Bu koltukta örgü örmek çok zevkli. Veranda da, harika bir manzaraya karşı, püfür püfür... çok şanslıyım :) 


Şimdi yazımı okuyunca ne kadar çok ingilizce tabir kullanmışım, ay sileyim şunları dedim. Ama sonra vazgeçtim. Birincisi ben yabancı siteleri, yabancı dergileri takip ederek öğrendim, öğreniyorum bu işleri, o yüzden birçok örgü tığ tabirinin türkçesinden bihaberim :) İkincisi ve en önemlisi de ben böyleyim. Neden burada farklı biri olayım, öyle değil mi. Kimse ukalalık olarak algılamayacaktır umarım. Kendi hallerimden yola çıktım bu blogu kurarken, o halde beni ben yapan şeylerden vazgeçmeden devam !

Benden size kucak kucak sevgiler güzellikler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder