21 Aralık 2012 Cuma

Ağaç Süsü Yapıyoruz

Bugün bu şirin ağaçlardan yapıyoruz birlikte.Malzemeler: 

  • İstediğiniz renklerde keçe, 
  • sürfile makası, 
  • iğne, iplik, 
  • silikon tabancası, 
  • pul payet vs gibi süs malzemeleri 
  • ve boncuk


1. Üç renk keçeyi ve sürfile makasını alıyoruz önce önümüze.
2. İlk rengimizle minik bir daire kesiyoruz göz kararı. Sonra ikinci rengi onun altına alıp, birazcık daha büyük bir daire kesiyoruz ve bir sonraki rengi onların altına alıp birazcık daha büyüğünü kesiyoruz.

Elimizde gördüğünüz gibi çok da muntazam olması gerekmeyen daireler birikiyor, renk renk.
 3. Ve bu işlem minimum 15 kat oluncaya kadar devam ediyor. Gördüğünüz gibi hep bir öncekinden birazcık daha büyük bir daire keseceğiz. 
4. Şimdi ağacın katlarını ipe dizeceğiz. Yalnız, hareketli bir görünüm sağlamak ve ağacımızın boyunu da uzatmak için aralara boncuk koyacağız. Elinizde ne renk veya ne büyüklükte boncuk varsa onu kullanabilirsiniz. Amaç aralara biraz pırıltı versin ve hareket sağlasın.
5. İpi tek tarafını düğümleyip, en alttaki en büyük dairenin altından batırıyoruz iğneyi ve diğer yüzden çıkan iğneye iki boncuk geçiriyoruz.

6. Ardından bir sonraki daireyi takıyoruz ve yine iki boncuk.

7.Böylece bütün daireler aralarında boncuklarla üst üste diziliyor.
 Ve işte ağacımız oluştu bile.
8. Şimdi en altına, daha kalın bir keçe ile (farklı renkler de olabilir), 4-5 daire kesiyoruz. 
9. Bu daireleri ağacın en altına yapıştırıyoruz silikonla.
 Ve işte ağacımızın altı da hazır. Şimdi sıra süslemede.
 Ben sarı pulları kullanıyorum.
10. Yine silikon tabancası yardımı ile, istediğiniz sıklıkta pulları ağacın her dalına yapıştırıyoruz. Ben burada her kata 3 tane pul kullandım. Burada bir ipucu; silikonu dikkatli kullanın ki kalan silikon ve çapaklanan silikon parçaları keçenin üzerinde kalmasın. Mutlaka bulaşacaktır ama temizlemeyi unutmayın.


11. Dikiş için kullandığımız ipin ucu şu anda en tepede ve açık. Bu ipi de en üstte bağlıyor ve oraya yine silikon tabancası ile iki tane karşılıklı yıldız yapıştırıyoruz . 
 Gördüğünüz gibi çok şık bir ağaç süsü yaptık bile. 
  

Dilediğiniz renklerde ağaçlar yapabilirsiniz artık.
İşte bu ilk "cuma tutorial" ı da bitti. Umarım size ilham verebilmişimdir. Keyifli günler diliyorum hepinize. Eğer bu "tutorial" dan faydalanıp da bir ağaç yaptıysanız bana resmini göndermeyi unutmayın. Yayınlamaktan keyif duyarım.

Hoşçakalın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder